İtalyanca Edebi Çeviri

İtalyanca Edebiyat ve sanat  alanlarında yapılan tercümelere sanatsal veya edebi İtalyanca tercüme denir. Sıklıkla Edebi İtalyanca kitap, Edebi İtalyanca dergi, Edebi İtalyanca şiir, Edebi İtalyanca tiyatro metni, Edebi İtalyanca reklam metinleri, Edebi İtalyanca reklam amaçlı kataloglar, Edebi İtalyanca broşürler  ve  benzeri belgeleri kapsamaktadır. Edebi veya sanatsal İtalyanca çeviri çok hassas bir tercüme türüdür. Edebi İtalyanca Çeviri yapan tercümanın hedef dile ve kültüre hakimiyeti ve bilgisi kadar kaynak dile de aynı şekilde hakim olmalıdır. Bu tür İtalyanca Edebi çevirilerde genelde kaynak dilde kullanılan üslubun hedef dile aktarılması gerekir.

İtalyanca Edebi tercüme, hikâye, roman, ansiklopedi, masal, şiir, makale gibi farklı şekillerde yorumlanabilen, üzerinde çok çalışılması gereken ve en zor tercüme şeklidir. Edebi bir çevrilecek dili ve çevrilecek olan hedef dili ana dili derecisinde bilmesi gerekmektedir.

Yapmış olduğumuz İtalyanca Edebi tercüme konuları;

İtalyanca Edebi Öykü Tercümeleri Çevirisi, İtalyanca Edebi Hikaye Çeviri Tercümesi, İtalyanca Edebi Makale Çeviriler ve Tercümeler, İtalyanca Edebi Roman Tercümesi, İtalyanca Edebi Kitap Çevirisi,  İtalyanca Edebi Deneme Metni Tercümeleri, İtalyanca Edebi Şiir Çevirileri, İtalyanca Edebi Tiyatro Senaryosu Tercüme, İtalyanca Edebi Film Senaryosu Tercümeleri, İtalyanca Edebi Kitap Çeviri Tercümesi, İtalyanca Edebi Deneme Metni Tercümesi.

İtalyanca Edebi tüm çevirileriniz için bize This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. e-mail adresimize gönderebilirsiniz.

İtalyanca Tercüman ekibimizle görüşmek için 0312 394 30 83 ‘den ulaşabilirsiniz.